AKUPUNTUR

Akupunktur, genellikle ağrıyı hafifletmek veya çeşitli sağlık koşullarına yardımcı olmak için cilde nüfuz eden bir iğne ile vücudun belirli noktalarını uyarmakla yükümlü bir tamamlayıcı tıbbi uygulamadır.

Bin yıl önce Çin’de geliştirilen, Avrupa ve Amerika’daki bilim adamları tarafından yapılan çok sayıda yeni araştırmalar, akupunkturun ağrı ve bir çok hastalığın tedavisinde etkili olduğunu bulmuştur. Geleneksel Çin tıbbı, sağlığın, “qi” olarak bilinen hayat enerjisinin “yin” ve “yang“ın tamamlayıcı uçlarının uyumlu bir dengesinin sonucunda ortaya çıkardığını “telaffuz etti” diyor. Hastalıkların, güçlerin dengesizliğinin bir sonucu olduğu söyleniyor. Qi’nin insan vücudundaki meridyenlerden veya yollardan aktığı söylenir. Bu meridyenler ve enerji akışlarına vücudun 350 akupunktur noktasından erişilebilir. Bu noktalara uygun kombinasyonlar ile iğneler yerleştirmek, enerji akışını dengeye geri döndürdüğü söylenir. Bazı uzmanlar, nörobilimi akupunkturu açıklamak için kullandılar. Akupunktur noktaları, sinirler, kaslar ve bağ dokusu uyarılan yerler olarak görülür. Uyarı kan akışını arttırırken aynı zamanda vücudun doğal ağrı kesicilerinin aktivitesini de tetikler.

Almanya’da yapılan araştırmalar akupunkturun gerginlik baş ağrısı ve migreni hafifletmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2003 yılında, akupunkturun etkili olduğu kanıtlanmış bir dizi durumu listeledi. Bunlar arasında şunlar bulunur:

Akupunktur Kullanım Alanları
Almanya’da yapılan araştırmalar akupunkturun gerginlik baş ağrısı ve migreni hafifletmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2003 yılında, akupunkturun etkili olduğu kanıtlanmış bir dizi durumu listeledi. Bunlar arasında şunlar bulunur

Mizmer’in danışanlarına sunduğu bu ayrıcalıklı danışmanlık süreci için sizleri İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan merkezlerimize bekliyoruz.