Mizmer Danışmanlık

19 Aralık 2017

2.7M Kişi Okudu

12 Yorum

Biz Kimiz ?

Bizler Türkiye’de ilk defa psikolojik, psikiyatrik ve tıbbi danışmanlığı tek çatı atında buluşturduk… Çünkü bireylerin bedensel ve psikolojik sağlıklarının ayrılamaz bir bütün olduğunu biliyoruz. Bireylere bu özel hizmeti sunarken uluslararası düzeyde bilimsel geçerliliği uzman ekibimiz tarafından ortaya konmuş ve danışmanlıkta öncü bir model olan Dokuz Tip Mizaç Modeli’nden faydalanıyoruz. Bireylerin yaşama bakış açısı, öncelikleri, beklentileri, problemleri algılama ve yaşama biçimlerini belirleyen mizaç (huy) özelliklerine odaklı yaklaşımımız sayesinde onları daha kısa sürede doğru ve tutarlı bir biçimde “tanıyıp anlayabiliyoruz”. Böylece problemlerin kökenine nokta atışı müdahaleler yapabiliyor ve tamamen bireysel farklılıklara özgü olan bu terapi yaklaşımımızla kalıcı bir “iyileşme” sağlayabiliyoruz. Doğru tanı ve uygulamalar sayesinde hem güven hem de zaman kazanıyor ve sıklıkla bireylerin son kapısı oluyoruz…

Bireye özgü sunduğumuz bilimsel, etkili ve pratik olan mizaç temelli psikolojik danışmanlık sayesinde “ilaçsız tedavi” konusunda da iddialı olmaktan çekinmiyoruz. “İlaçsız tedavi”de Dünya’da güncel ve yaygın olarak kullanılan ONDAMED terapilerinin bireye özgü mizaç temelli uygulamasına öncülük ediyoruz. Yan etkisi bulunmayan ONDAMED terapileri sayesinde vücudun doğal dengesine dönmesini amaçlıyor, ilaç tedavisi gibi kimyasal yollara başvurmadan iyileşmenin yollarını sunuyoruz.

Bilimsel temellere dayanan Dokuz Tip Mizaç Modeli ile Türkiye’de bir ilki başaran uzman ekibimiz; çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere hem psikolojik hem de bedensel sağlık danışmanlığı alanlarında hizmetler sunmaktadır.