Mizmer Danışmanlık

19 Aralık 2017

2.7M Kişi Okudu

12 Yorum

Nöral Terapi

Sinirsel / Nöral Terapi


İyileşmeyi uyaran bir enjeksiyon tedavisidir. Kronik ağrı için etkili bir tedavi yöntemidir. Sinirsel tedavi, ligamentlerin, tendonların ve eklemelerin iyileşmesini uyaran bir tedavi olan proloterapi ile birlikte kullanılan tamamlayıcı bir tamamlayıcı tıp tedavisidir.

Dr. Harris, kronik ağrı hastalarına yardım etme arayışında, hastanın sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için hem sinirsel tedavi hem de proloterapiyi birleştiren Harris Ağrı Tedavisi Yöntemi’ni geliştirdi.

Sinirsel tedavi, otonom sinir gangliyonuna (sinir grupları), periferik sinirlere, yara izlerine, yağ bezlerine, akupunktur noktalarına, tetkik noktalarına ve diğer dokulara lokal anestezik enjeksiyonunu içeren nazik, iyileştirici bir tekniktir.

Alman doktorları 1900’lerin başında, Ferdinand ve Walter Huneke, Nöral Terapi’nin kurucuları olarak görülüyorlar. Sinirsel/nöral terapi, 5000’in üzerinde uygulayıcının bulunduğu Almanya’da bilinen en iyi doğal şifa yöntemlerinden biridir. Şu anda Avrupa ve Amerika’daki diğer ülkelerde de uygulanmaktadır.

Sinirsel/nöral terapi, herhangi bir travma, enfeksiyon veya cerrahinin otonom sinir sistemine zarar verebileceği ve dokuların elektrokimyasal veya elektromanyetik işlevlerinde uzun süreli rahatsızlıklar oluşturabileceği teorisine dayanmaktadır. Otonom sinir sistemi üzerinde bir bozukluk varsa, sonuçta ortaya çıkan bozucu alan onarılamazsa süresiz devam edebilir. Doğru uygulanan bir sinir terapi enjeksiyonunun sıklıkla kronik uzun süreli hastalıkları ve kronik ağrıları anında ve kalıcı olarak çözebileceği bildirilmiştir.


Mizmer’in danışanlarına sunduğu bu ayrıcalıklı danışmanlık süreci için sizleri İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan merkezlerimize bekliyoruz.