Mizmer Danışmanlık

18 Mart 2020

1.5M Kişi Okudu

6 Yorum

Online Terapi

Evinizin rahatlığında, randevu kaçırma endişesi olmadan, alanlarına göre sizin için önerdiğimiz uzman psikologlar ile pratik ve güvenilir bir şekilde online terapi hizmeti alabilirsiniz. Uygun zamanınızın olmadığı, şehir dışında ya da yurtdışında olduğunuz veya Koronavirüs gibi riskli durumlar nedeniyle evden çıkmayı tercih etmediğiniz durumlarda online psikolojik danışmanlık süreci en önemli destek alma yollarından biridir.

Yüz yüze görüşme hizmeti alamayacak olan danışanlar için Mizmer Psikolojik Danışmanlık bünyesinde online terapi desteği veren klinik psikologlarımız bulunur. Online psikolojik danışmanlık süreci, genellikle çevrimiçi uygulamalar (Skype, WhatsApp vb.) vasıtasıyla sizlerin merkezlerimize fiziksel olarak gelmenize gerek kalmadan yürütülür.

Mizmer Psikolojik Danışmanlık’ta sağlanan online psikoterapi hizmeti birebir yüz yüze danışmanlık süreci gibi işler ve kullanılan yöntemler açısından farklılık göstermez.

Mizmer psikoterapistleri, yüz yüze danışmanlıkta olduğu gibi online danışmanlık sürecinde de danışan gizliliğini korumaya son derece önem gösterir. Etik ilke ve sorumluluklara bağlı kalınarak danışanlarımızın güvenilir online terapi desteğine ulaşabilmesi sağlanır.

Peki, Online Terapi nedir?

Dünyanın ya da ülkemizin neresinde olursanız olun olduğunuz yerden ayrılmadan akıllı telefonlarınız veya bilgisayarınız üzerinden terapistlerimize ulaşabilirsiniz. Yüz yüze terapi ile yöntem olarak hiçbir farkı bulunmayan online terapi aracılığıyla hem sağlıklı hem de pratik olarak Psikolojik Danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Fiziksel zorluklara rağmen birbirimize ulaşmak zor değil.